مشکلات درمان از طریق سلولهای بنیادی

//مشکلات درمان از طریق سلولهای بنیادی

مشکلات درمان از طریق سلولهای بنیادی

مشکلات و مسائل بیماران در روش درمانی سلولهای بنیادی.

عدم وجود قوانین کافی و مناسب برای کلینیکها و مراکز تحقیقاتی

 

گر چه سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) قوانین و مقررات سخت و خاصی برای آزمایشات و درمان به روش سلول های بنیادی برای بیماریهای تحلیل برنده شبکیه (IRDs) وضع نموده است، با اینجال هنوز نقاط ضعف بسیار و محدودیت های اجرایی زیادی وجود دارد.

یکی از این مشکلات اینست که FDA هنوز مقرراتی برای حفظ سلامت بیمارانی که در کلینیکها به دنبال روشهای درمانی جدید هستند وضع نکرده است. هنوز مقررات خاص و دقیقی برای یک کلینیک که با روش سلول های بنیادی برای بیماران تحلیل برنده شبکیه (IRD) وضع نشده است و استفاده یا کشت سلولهای بنیادی در این بیماران منع قانونی ندارد. ضمناً هزینه درمان بیماران یک علامت سوال بزرگ است.

در حال حاضر هیچ روش درمانی مبتنی بر سلولهای بنیادی که مورد تایید FDA قرار گرفته باشد برای بیماران تحلیل برنده شبکیه وجود ندارد و آزمایشات بالینی این بیماران نباید هیچ هزینه ای برای آنها داشته باشد. (البته هزینه های سفر و یا اسکان و… تفاوت دارد و مقصود نگارنده تنها هزینه درمان است.)

البته باید توجه داشت که تنها ذکر نام یک کلینیک در لیست سایت www.clinicaltrials.gov به معنی تایید کلیه فعالیتهای آن مجموعه از نظر FDA نیست. این وبسایت تنها برای جلوگیری از آزمایشات و درمانهای غیرمجاز فعالیت میکند.

برای اطمینان خاطر از فعالیت قانونی کلینیکهای فعال در زمینه سلولهای بنیادی و روشهای درمانی آنها میتوانید با موسسه ایران آرپی و یا با خود بنیاد مبارزه با نابینایی FFB تماس حاصل فرمایید.

در حالی که FDA اخیرا اعلام کرده که با وضع قوانین جدید در مسیر درست در حال پیشرفت هستند، با اینجال هنوز هم در حفظ منافع بیماران کاستیهایی وجود دارد مانند:

♥ FDA گفته است که منابع لازم برای اجرای مقررات جدید خود را به طور بالقوه ندارد.

♥ FDA مدت سه سال است که منتظر اجرای قوانین جدید از سوی کلینکهاست.

♥ FDA شفافیت لازم در برخی مقررات در استفاده از سلولهای بنیادی در کلینیکها را ندارد (به عنوان مثال، سلول های بنیادی مغز استخوان بیمار) این مساله ممکن است نکات منفی و مشکلاتی را پیش آورد.

اگر میخواهید در خصوص خطرات ایمنی و مشکلات این درمانها اطلاعاتی کسب کنید میتوانید در سایت مطالب مختلفی پیدا کنید. مواردی که افراد با ایمیل یا …. به ما در مورد مشکلاتشان پس از این درمانها گفته اند. بعنوان مثال درمان از طریق سلول های بنیادی در یک کلینیک که مجوزها و صلاحیت لازم را نداشت باعث نابینایی سه خانم آمریکایی گردید.

در نظر داشته باشید که بسیاری از این کلینیک ها در خارج از کشور فعال هستند و دسترسی به آنها برای بررسی کامل امکانات و مجوزهای قانونی آنها کاری سخت و در مواردی غیرممکن است.

در آخر اگر سوالی در این خصوص داشتید میتوانید با موسسه ایران آرپی ۶۶۹۴۸۲۸۳ تماس حاصل فرمایید.

به وسیله |۱۳۹۶/۹/۲۲ ،۰۵:۲۴:۴۵ +۰۰:۰۰آذر ۲۲ام, ۱۳۹۶|تازه ها|بدون دیدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه