تولید دستگاه کاهش روند ضعف چشم

//تولید دستگاه کاهش روند ضعف چشم

تولید دستگاه کاهش روند ضعف چشم

محققان استرالیا موفق به تولید دستگاهی شدند که می‌تواند روند ضعیف شدن دید چشم را کاهش داده و چشم افرادی را که ممکن است در آینده نابینا شود، نجات دهد.
شبکه «ای.بی.سی» استرالیا اعلام کرد: این دستگاه کوچک قابل کاشت، توسط موسسه «بیونیکز» و مرکز تحقیقات چشم استرالیا در ملبورن اختراع شده است.
این دستگاه در چشم قرار گرفته و ضمن ایجاد تحریک الکتریکی با سطح پایین، باعث انتشار مواد شیمیایی می‎شود که مانع از مرگ سلول‌های شبکیه چشم میشود.
این دستگاهِ ساخت استرالیا، مراحل آزمایشی خود را با موفقیت پشت سرگذاشته است و تولید آن یکی از پروژه‌های بسیار مهم این کشور محسوب می‌شود.
دیوید نایاگام، یکی از محققانی که بر روی این پروژه کار کرده است، گفت: آزمایش‌ها اثبات کرده‌اند این دستگاه در کند کردن روند ضعف چشمی که منجر به نابینایی می‌شود، موثر عمل می‌کند.
وی گفت تیم تحقیقاتی امیدوار است این دستگاه بتواند برای رفع تاری دید، از دست دادن بینایی و آب سیاه که آزمایش‌های ابتدایی آن در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده آغاز می‌شود، موثر باشد
به گفته این محقق استرالیایی، این دستگاه کوچک‌تر و ساده‌تر از چشم «بیونیک» فعلی است.
چشم بیونیک متشکل از دو بخش بیرونی و درونی است. بخش بیرونی شامل یک دوربین ویدیویی کوچک و یک رایانه است که روی عینک آفتابی سوار شده و روی سر قرار می‌گیرد تا فرد را قادر به دیدن کند.
نخستین چشم بیونیک جهان که امکان دیدن دنیا را برای میلیون‌‌ها فرد نابینا و کم‌ بینا در سراسر دنیا فراهم می‌کند، سال گذشته به مغز یک زن ۳۰ ساله پیوند زده شد.

 

 

منبع خبر : ایرنا

http://www.irna.ir/fa/News/82599058

به وسیله |۱۳۹۶/۶/۲۹ ،۰۵:۲۶:۲۶ +۰۰:۰۰شهریور ۶ام, ۱۳۹۶|تازه ها|بدون دیدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه