درمان جدید دژنراسیون ماکولا AMD

//درمان جدید دژنراسیون ماکولا AMD

درمان جدید دژنراسیون ماکولا AMD

انجام موفقیت آمیز آزمایشات اولیه سیستم prima پریما در موسسه پیکسیوم ویژن pixium vision در بیماران مبتلا به  دژنراسیون ماکولا AMD

شرکت فناوری زیستی pixium vision  در فرانسه اخیرا گزارش کرده است که سیستمی طراحی نموده است که بوسیله آن موفق شده بخشی از دید مرکزی بیماران مبتلا به دژنراسیون ماکولا (نوع خشک مرتبط با سن-AMD) برگرداند. سرپرستی این پروژه را دکتر خوزه ساحل José Sahel بر عهده داشت و آزمایشات مربوطه در بیمارستان کوینز و مرکز مطالعات چشم پزشکی در پاریس فرانسه انجام گردید.

در مدت شش ماه، اکثریت بیماران توانستند الگوهای پیچیده، اعداد و یا حروف را شناسایی نموده و تشخیص دهند. در صورتیکه که قبلا این بیماران هیچگونه دید مرکزی نداشتند. سرعت و دقت این بیماران در شناسایی و تشخیص بینایی بهبود یافته است. ایمنی و شرایط عمومی بیماران خوب و قابل قبول بود.

این شرکت همچنین گزارش نمود که بینایی این افراد در این آزمایش تا حدود ۴۶۰/۲۰ اندازه گیری شده است که بالاترین میزان بینایی است که تا به امروز در فناوریها و آزمایشات بینایی ثبت شده است.

سیستم پریما PRIMA دارای یک میکروچیپ بی سیم به  اندازه ۲در۲ میلیمتر است و از ۳۷۸ الکترود تشکیل شده است. این میکروچیپ در زیر مرکز شبکیه قرار میگیرد و همانند یک پنل خورشیدی کار میکند و انرژی و تصاویر دریافت شده را توسط یک سیگنال نزدیک به مادون قرمز به یک عینک ارسال میکند. این فناوری توسط دکتر دانیل پالانکر استاد دانشگاه استانفورد و با حمایت موسسه چشم پزشکی پاریس توسعه و آزمایش گردید.

شرکت پیکسیوم ویژن Pixium Vision قصد دارد سیستم Prima را با انجام آزمایشات بالینی در اروپا اعتبارسنجی کند. پس از دریافت مجوز از اداره غذا و داروی آمریکا FDA این شرکت یک آزمایش بالینی از سیستم را در مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ انجام خواهد داد.

سیستم پریما در افراد مبتلا به آرپی در روزهای آتی آزمایش خواهد شد.

دکتر استفان رز دبیر علمی بنیاد مبارزه با نابینایی در این خصوص گفت: ما بسیار خوشحالیم که سیستم پریما را در یک آزمایش بالینی در مراحل اولیه تست میکنیم. نتایج و گزارشات و میزان بینایی در این مرحله چشمگیر و موفقیت آمیز بوده است. سیستم پریما آینده روشنی را برای بازگرداندن بینایی افرادی که دچار شدیدترین ضایعات بینایی هستند نوید میدهد.

 

 

 

 

منبع: بنیاد مبارزه با نابینایی FFB

https://www.blindness.org/blog/index.php/pixiums-prima-bionic-vision-system-restores-central-vision-in-dry-amd-clinical-trial/

به وسیله |۱۳۹۷/۱۱/۴ ،۰۸:۳۰:۱۵ +۰۰:۰۰بهمن ۴ام, ۱۳۹۷|تازه ها|بدون دیدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه