OrCam وسیله جادویی نابینایان

//OrCam وسیله جادویی نابینایان

OrCam وسیله جادویی نابینایان

گجت OrCam MyEye 2.0 وسیله ای برای نابینایان و کم بینایان

 

گجت پوشیدنی OrCam MyEye 2.0 محصولی است که به نابینایان این امکان را می دهد تا تجربه ای شبیه به دیدن داشته باشند. این گجت که در نمایشگاه CES 2018 رونمایی شد به صورت صوتی نابینایان را یاری می دهد تا درک بهتری از اطرافشان داشته باشند. لازم به ذکر است که این گجت هنوز نمی تواند بینایی بصری را برای آن ها فراهم کند اما به آنها کمک می کند تا با درک بهتر محیط اطرافشان بتوانند مانند افراد بینا رفتار کنند. OrCam MyEye 2.0 به عینک متصل شده و با استفاده از دوربینی که در آن تعبیه شده اطلاعاتی را از محیط بدست آورده و شبیه به یک همراه خوب، به کاربر می گوید که در اطرافش چه خبر است.

 

 

 

با بهره گیری از این عینک فرد نابینا می تواند هر سطحی را اسکن کند و اطلاعات مورد نیاز خود را از  کتاب، منوهای رستوران، تابلوها، صفحه نمایش تلفن، مانیتورهای کامپیوتر و دیگر موارد این چنینی به سادگی و تنها با چرخاندن سر خود به سمت جسم مورد نظر بدست آورد.این عینک هوشمند از ویژگی تشخیص چهره نیز برخوردار است و حتی نام ها را یاد می گیرد و در حافظه خود دخیره می نماید.

زیو آویرام، یکی از موسسین و مدیر عامل شرکت OrCam در خصوص این گجت می گوید:

هدف ما اینست که توانایی افرادی را که نابینا هستند و یا افرادی که دچار ضعف بینایی هستند و نمی توانند نوشته ها را بخوانند کمک کنیم. این گجت پوشیدنی حتی برای افرادی که حوصله خواندن ندارند هم مناسب است و به آنها هم در خوندن و مطالعه کمک می کند.

به وسیله |۱۳۹۷/۵/۴ ،۰۹:۱۷:۱۷ +۰۰:۰۰مرداد ۴ام, ۱۳۹۷|تازه ها|بدون دیدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه