Ophthotech در راه درمان بیماری اشتارگارت

//Ophthotech در راه درمان بیماری اشتارگارت

Ophthotech در راه درمان بیماری اشتارگارت

مرکز تحقیقاتی Ophthotech وارد مرحله آزمایشات انسانی درمان بیماری اشتارگارت گردید:

Ophthotech که یک شرکت تحقیقات دارویی با تمرکز بر روی بیماریهای چشم است، نخستین بیمار را در فاز ۲b از سری آزمایشات ®Zimura  برای افراد مبتلا به بیماری اشتارگارت (ناشی از جهش ABCA4) پذیرش و اقدامات درمانی آزمایشی را بر روی آن شروع نمود. این مطالعات بر روی ۱۲۰ شرکت کننده داوطلب در ۳۰ سایت آموزشی انجام خواهد گردید. اطلاعات و تکنولوژی مورد نیاز از ProgStar گرفته شده است. سیر مطالعات و پرونده درمانی آنها از بانک اطلاعات بنیاد مبارزه با نابینایی FFB گرفته شده که در طراحی کارآزمایی بالینی آن استفاده گردیده است.

پروژه زیمورا Zimura در واقع مطالعات انسانی درمان مدلهای خشک و مرطوب دژنراسیونهای ماکولا (AMD) مرتبط با سن وIPCV (یک بیماری شبکیه مرتبط با سن) میباشد.

زیمورا با تزریق داخل چشم انجام میشود. تزریق یک ژل نرم در وسط چشم. تزریق داخل ویتره معمولا در مطب پزشک نیز قابل انجام است.

این درمان جدید شرکت Ophthotech برای مهار و کنترل سیستم complement بدن طراحی شده است.سیستم complement بدن در بیماریهای مانند AMD و اشتارگارت بیش از حد معمول فعال شده است. این سیستم complement بخشی از سیستم ایمنی بدن است که بطور معمول از بدن در برابر باکتریها و عوامل بیماریزا محافظت میکند. ولی در مواردی این سیستم با عملکرد اشتباه خود به سلولهای سالم شبکیه نیز حمله میکند که منجر به بیماریهای شبکیه چشم میشود. زیمورا پروتئین مکمل C5 را قفل میکند. در مطالعات مرحله آزمایشگاهی مهار این پروتئین C5 باعث چلوگیری از دژنراسیون شبکیه شد.

دکتر کوروس رضایی معاون و مسئول روابط عمومی Ophthotech گفت: یافته های جدید علمی بر نقش پررنگ بیماری اشتارگارت بر روی آسیبهای شبکیه تاکید میکند. به همین دلیل ما بر روی تحقیق و توسعه بیشتر پروژه زیمورا تا رسیدن به مرحله نهایی درمان تاکید میکنیم. همکاری ما با بنیاد FFB به ما امکان دسترسی به اطلاعات مشابه در پروژه های دیگر مانند ProgStar را میدهد. (ProgStar یکی از بزرگترین مطالعات انجام شده بر روی بیماری اشتارگارت و انجام مراحل کارآزمایی بالینی بر روی آن است که حاوی اطلاعات مفید و کاربردی زیادی است)

دکتر بنجامین یورکا Benjamin Yerxa دبیر اجرایی بنیاد FFB گفت: بیماری اشتارگارت یک بیماری تحلیل برنده شبکیه است که در حال حاضر درمان قطعی برای آن وجود ندارد. ما بسیار خوشحالیم که Ophthotech در مسیر دست یابی به درمان موثر بیماریهای تحلیل برنده شبکیه پیوسته است. هر دو سازمان هدف مشترک تغییر زندگی بیماران و خانواده های آنان را دارند و یافته های درمانی جدید و تحقیقات خود را به اشتراک میگذارند.

بیماری اشتارگارت یکی از اصلیترین بیماریهای وراثتی شبکیه و دژنراسیون ماکولا است که در حدود ۳۰ هزار نفر در آمریکا و دهها هزار نفر دیگر در سراسر جهان مبتلا به این این بیماری هستند. این بیماری معمولا در دوران کودکی یا نوجوانی تشخیص داده میشود و منجر به از بین رفتن بینایی میشود.

منبع :سایت FFB

http://www.blindness.org/blog/index.php/ophthotech-launching-human-study-of-emerging-therapy-for-stargardt-disease/

 

به وسیله |۱۳۹۶/۱۱/۱۲ ،۰۶:۴۳:۵۳ +۰۰:۰۰بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۶|تازه ها|2 نظر

درباره نویسنده :

2 نظر

  1. شراره مرداد ۱۸, ۱۳۹۸ در ۰۸:۴۶ - پاسخ دادن

    سلام چشمهای من مشکل اشتارگات دارد اگر من داوطلب برای انجام ازمایش باشم چه اقدامی باید کنم

  2. یوسف دهقان شهریور ۲۷, ۱۳۹۸ در ۰۶:۵۳ - پاسخ دادن

    سلام.ایا درمانی برای اشتارگارت پیدا شده لطفا اطلاع رسانی کنید ممنون

ثبت ديدگاه