نتایج مثبت پروژه NSR-RPGR

//نتایج مثبت پروژه NSR-RPGR

نتایج مثبت پروژه NSR-RPGR

شرکت نایت استار نتایج اولیه تحقیقات در فاز ½  پروژه NSR-RPGR که یک روش ژن درمانی برای درمان بیماری آرپی مرتبط با X میباشد، را منتشر نمود.

 

آزمایش XIRIUS با دوزهای مختلفی در آمریکا و انگلیس انجام گرفت. شش گروه سه نفره از بیماران که تزریق زیر شبکیه در آنها انجام گرفت. دوز مورد آزمایش این کنفرانس یوریتینا Euretina منتشر گردید.

همه بیماران در گروه سوم (۵×۱۰^۱۰ gp) یکی از بیماران در گروه چهارم (۱×۱۰^۱۱ gp) و یکی از بیماران در گروه پنجم (۲.۵×۱۰^ ۱۱ gp) بهبودی مثبتی در آزمایش پریمتری داشتند. آزمایشات NSR-RPGR به لحاظ ایمنی و عدم عوارض برای تمامی بیماران مورد آزمایش تایید شد.

دکتر توین اونگ یکی از مدیران ارشد شرکت نایت استار گفت: براساس نتایج اولیه تحقیقات، عملکرد میدان بینایی بیماران که با پریمتری اندازه گیری شده است بهبود یافته است. ما ثابت کردیم که این درمان بر روی بیماری XLRP موثر بوده و با این عملکرد مثبت، فاز دوم آزمایشات بالینی را شروع کردیم.

منبع :

https://www.healio.com/ophthalmology/retina-vitreous/news/online/%7ba9561949-5fdb-4a88-8e49-fe3939a4ee2d%7d/nightstars-gene-therapy-for-x-linked-retinitis-pigmentosa-shows-positive-early-results

به وسیله |۱۳۹۷/۷/۲۳ ،۰۸:۲۳:۵۶ +۰۰:۰۰مهر ۲۳ام, ۱۳۹۷|تازه ها|1 دیدگاه

درباره نویسنده :

یک دیدگاه

  1. solmaz مهر ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۹:۱۸ - پاسخ دادن

    خداروشکر ایشالا زودتر این روش درمان به ایران هم برسه

ثبت ديدگاه