دریافت بودجه برای پروژه CorticalSight

//دریافت بودجه برای پروژه CorticalSight

دریافت بودجه برای پروژه CorticalSight

دانشمندان ۲۵ میلیون دلار برای ساخت و توسعه سیستم بازسازی بینایی که به مغز متصل میشود دریافت نمودند:

خبر از Ben Shaberman  مورخ ۴ مردادماه ۱۳۹۶:

درحالیکه محققان در سرتاسرجهان در حال تحقیق و کشف داروهای جدید و درمانهای بیولوژیکی برای بیماریهای چشم هستند، یک تیم علمی بین المللی در فرانسه در حال ایجاد یک رویکرد و نوآوری جدید برای بازگشت بینایی به نابینایان است که مستقل از چشم میباشد. این تکنولوژی پیشرفته با اتصال و ارتباط با پشت مغز که در آن تصاویری که میبینیم پردازش میشود متصل شده و تصاویر را پردازش میکند.

کنسرسیوم CorticalSight با مدیریت Jose-Alain Sahel, MD در موسسه de la vision و دانشگاه پیتسبورگ و Serge Picaud PhD, در موسسه de la vision به تازگی قراردادی به ارزش ۲۴.۹ میلیون دلار توسط آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (DARPA) برای توسعه سیستم خود که ترکیبی از اپتوژنتیک و فناوری پیشرفته ضبط و پردازش تصویر منعقد نموده است.

مزیت عمده این رویکرد و تحقیقات این است که این تکنولوژی زمینه ایجاد یا بازگشت بینایی به افراد را بدون در نظر گرفتن نوع بیماری فراهم می آورد.

این سیستم بازیابی بینایی شامل یک دوربین با کیفیت بالا است که از چشمان فرد مانند عینک استفاده میکند تا اطلاعات را جمع آوری کند. سپس اطلاعات و داده های گرفته شده توسط چشم یا عینک به یک ماژول پردازش کوچک ارسال میشود که الگوهای مبتنی بر نور را تولید میکند که به صورت بی سیم به یک محرک میکرو LED متصل است. و اطلاعات به عصب بینایی هدایت میشود.  بیماران تحت درمان اپتوژنتیکی (ژن درمانی حساسیت به نور و یا تشخیص نور) میتوانند به عصب بینایی پاسخ دهند. بنابراین بیماران میتوانند به نور میکرو ال ای دی پاسخ دهند.

تکنولوژی ما قابلیت بالقوه درمان یا کنترل بیماریهای آسیبهای شبکیه، مشکلات ناشی از دیابت، گلوکوم و دیگر مشکلاتی که بر روی بخش قدامی چشم و همچنین عصب بینایی تاثیر منفی میگذارد را دارد. البته قابل ذکر است که در حال حاضر تقریباً هیچ گزینه درمان قطعی برای بسیاری از این بیماریها وجود ندارد. دکتر ساحل میگوید ما از بنیاد مبارزه با نابینایی برای حمایت از تحقیقات اپتوژنتیک سپاسگزاریم که این پروژه را حمایت کرده و همچنین فرصت سرمایه گذاری DARPA را به این مجموعه داده است.

دکتر ساحل اظهار میکند که کنسرسیوم CorticalSight امیدوار است که این سیستم را در حدود چهارسال به سیستم قابل استفاده  و تست بر روی انسان تبدیل کند.

اعضاء علمی کنسرسیوم عبارتند از: انستیتو De La Vision (فرانسه)، دانشگاه استنفورد آمریکا، موسسه تحقیقات Friedrich Miescher و سازمان انرژی اتمی و انرژیهای جایگزین (فرانسه)

شرکای تجاری این پروژه عبارتند از: GenSight Biologics (فرانسه)، Chronocam (فرانسه) و Inscopix (U.S.).

 

منبع خبر از سایت جهانی FFB:

http://www.blindness.org/blog/index.php/scientists-receive-25-million-to-develop-a-vision-restoring-system-that-connects-to-the-brain/

به وسیله |۱۳۹۶/۷/۱ ،۰۶:۵۰:۳۴ +۰۰:۰۰شهریور ۲ام, ۱۳۹۶|تازه ها|بدون دیدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه