نرم افزار Be My Eyes

//نرم افزار Be My Eyes

نرم افزار Be My Eyes

با یک اپلیکشین تلفن هوشمند کاربران می توانند، بطور موقت، بینایی خود را به دیگران وام دهند. اساس این نرم افزار به نام «بی مای آیز» به معنی «چشم من باش» (Be My Eyes) بر دوربین ضبط و پخش همزمان تصویر ساخته شده است. سازندگان دانمارکی آن می گویند اپلیکیشن به کم بینایان و نابینایان کمک می کند کارهایی انجام دهند که تاکنون قادر به انجام آن نبوده اند.

هانس یورگن، موسس این نرم افزار نیز مبتلا به آتروفی بافتهای شبکیه است که موجب اختلال شدید در بینایی می شود. آقای یورگن می گوید: «امیدوارم به عده زیادی از نابینایان تجربه دست اولی برای کمک بدهیم. هدف ما این است که فاصله ها را کم کنیم و شاید کارها را برای مردم آسانتر کنیم. اگر در خیابان با فرد نابینایی روبرو شوید معمولا می پرسید از دست من کمکی بر می آید. اینهم کاری شبیه آن است.»

سازندگان نرم افزار می گویند در خواست آنها برای دریافت کمک با استقبال بسیار همراه بوده است. بیش از چهارصد هزار نفر برای مشارکت در شبکه امدادگران و وام دادن بینایی خود ثبت نام کرده اند. تصویر نابینا، مثلا هنگام انتخاب فرم درست از یک پوشه یا کنترل تاریخ انقضای شیر به صورت تصادفی به شبکه امدادگران ارسال می شود تا اولین امدادگر در دسترس به این درخواست وصل شود. بنا به آمار داده شده سازندگان، تا به حال برای هر نابینا ۱۲ تا ۱۳ دواطلب در فهرست موجود است. دانلود نرم افزار (Be My Eyes) روی سیستم عامل اپل و اندورید رایگان است.

 

به وسیله |۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ،۰۸:۲۰:۵۲ +۰۰:۰۰اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۵|آرشیو|بدون دیدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه